XLR-16R2507-R on vanhentunut, eikä sitä enää valmisteta.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Samankaltainen
Eaton - Electronics Division
Varastossa: 0
Tekniset tiedot
500 F (EDLC) superkondensaattorit 16.2 V Moduuli, Kantaruuviliittimet 1,7mOhm 1500 tuntia @ 65°C
How to correctly size a Supercapacitor
Low Voltage XVM-16 and XTM-18 Supercapacitor energy storage modules
XLR-16R2507-R
DigiKeyn tuotenumero
283-XLR-16R2507-R-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
XLR-16R2507-R
Kuvaus
CAP MODULE 500F 16.2V
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Kategoria
ESR (ekvivalenttinen sarjavastus)
1,7mOhm
Käyttöikä lämpötilassa
1500 tuntia @ 65°C
Sarja
Terminointi
Kantaruuviliittimet
Pakkaustapa
Irtotavara
Asennustyyppi
Runkokiinnitys
Osan tila
Vanhentunut
Pakkaus / kotelo
Moduuli, Kantaruuviliittimet
Kapasitanssi
500 F
Koko/mitat
16,386" pit. x 2,646" lev. (416,20mm x 67,20mm)
Toleranssi
-5%, +20%
Korkeus - asennettuna (maks.)
6,925" (175,90mm)
Jännite – nimellinen
16.2 V
Toimintalämpötila
-40°C – 65°C