KR-5R5C105-R on loppunut, mutta siitä voi tehdä jälkitilauksen.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Suora
Cornell Dubilier Knowles
Varastossa: 9 960
Tekniset tiedot
1 F (EDLC) superkondensaattorit 5.5 V Säteittäinen, Purkki 30Ohm @ 1kHz 1000 tuntia @ 70°C
Coin Cell Supercapacitors for real-time clock (RTC) backup
How to correctly size a Supercapacitor
KR-5R5C105-R
DigiKeyn tuotenumero
283-KR-5R5C105-R-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
KR-5R5C105-R
Kuvaus
CAP 1F -20% +80% 5.5V T/H
Tarkka kuvaus
Kategoria
Käyttöikä lämpötilassa
1000 tuntia @ 70°C
Pakkaus / kotelo
Säteittäinen, Purkki
Johdinten väli
0,197" (5,00mm)
Kapasitanssi
1 F
Koko/mitat
0,846" halk. (21,50mm)
Toleranssi
-20%, +80%
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,295" (7,50mm)
Jännite – nimellinen
5.5 V
Toimintalämpötila
-25°C – 70°C
ESR (ekvivalenttinen sarjavastus)
30Ohm @ 1kHz