DI080N06PQ-AQ
DigiKeyn tuotenumero
4878-DI080N06PQ-AQTR-ND - Rullattu teippi (TR)
4878-DI080N06PQ-AQCT-ND - Cut Tape (CT)
4878-DI080N06PQ-AQDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
DI080N06PQ-AQ
Kuvaus
MOSFET POWERQFN 5X6 N 65V 105A 0
Valmistajan vakio toimitusaika
8 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 65 V 80A (Tc) 80W (Tc) Kiinnitys pintaan 8-QFN (5x6)
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
DI080N06PQ-AQ -mallit
Kategoria
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
56 nC @ 10 V
Valm.
Vgs (maks.)
±20V
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
4128 pF @ 30 V
Osan tila
Aktiivinen
Tehohäviö (maks.)
80W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologia
Luokka
Autoteollisuus
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
65 V
Hyväksyntä
AEC-Q101
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Valmistajan laitepakkaus
8-QFN (5x6)
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
4mOhm @ 30A, 10V
Pakkaus / kotelo
Vgs(th) (maks.) @ Id
3V @ 250µA