ZXMP6A18DN8TA
DigiKeyn tuotenumero
ZXMP6A18DN8TR-ND - Rullattu teippi (TR)
ZXMP6A18DN8CT-ND - Cut Tape (CT)
ZXMP6A18DN8DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ZXMP6A18DN8TA
Kuvaus
MOSFET 2P-CH 60V 3.7A 8SO
Valmistajan vakio toimitusaika
40 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
MOSFETit - ryhmät 60V 3,7A 1,8W Kiinnitys pintaan 8-SO
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
1V @ 250µA (min.)
Valmistaja
Diodes Incorporated
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
44nC @ 10V
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
1580pF @ 30V
Osan tila
Aktiivinen
Teho - maksimi
1,8W
Teknologia
MOSFET (metallioksidi)
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Konfiguraatio
2 P-kanavaa (kaksinkertainen)
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
FET-ominaisuus
Logiikkatasoportti
Pakkaus / kotelo
8-SOIC (0,154", 3,90mm leveys)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
60V
Valmistajan laitepakkaus
8-SO
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
3,7A
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
55mOhm @ 3,5A, 10V