DMTH6005LPSQ-13
DigiKeyn tuotenumero
31-DMTH6005LPSQ-13TR-ND - Rullattu teippi (TR)
31-DMTH6005LPSQ-13CT-ND - Cut Tape (CT)
31-DMTH6005LPSQ-13DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
DMTH6005LPSQ-13
Kuvaus
MOSFET N-CH 60V 100A PWRDI5060
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 60 V 20,6A (Ta), 100A (Tc) 3,2W (Ta), 150W (Tc) Kiinnitys pintaan PowerDI5060-8
Kategoria
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
47.1 nC @ 10 V
Valm.
Vgs (maks.)
±20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
2962 pF @ 30 V
Tehohäviö (maks.)
3,2W (Ta), 150W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Teknologia
Luokka
Autoteollisuus
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
60 V
Hyväksyntä
AEC-Q101
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
4,5V, 10V
Valmistajan laitepakkaus
PowerDI5060-8
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
5,5mOhm @ 50A, 10V
Pakkaus / kotelo
Vgs(th) (maks.) @ Id
3V @ 250µA