DMTH6005LPS-13
DigiKeyn tuotenumero
DMTH6005LPS-13DITR-ND - Rullattu teippi (TR)
DMTH6005LPS-13DICT-ND - Cut Tape (CT)
DMTH6005LPS-13DIDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
DMTH6005LPS-13
Kuvaus
MOSFET N-CH 60V PWRDI5060
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 60 V 20,6A (Ta), 100A (Tc) 3,2W (Ta), 150W (Tc) Kiinnitys pintaan PowerDI5060-8
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
DMTH6005LPS-13 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
3V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
47.1 nC @ 10 V
Vgs (maks.)
±20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
2962 pF @ 30 V
FET-tyyppi
Tehohäviö (maks.)
3,2W (Ta), 150W (Tc)
Teknologia
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
60 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
PowerDI5060-8
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Pakkaus / kotelo
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
5,5mOhm @ 50A, 10V