DMN6140L-13
DigiKeyn tuotenumero
DMN6140L-13DITR-ND - Rullattu teippi (TR)
DMN6140L-13DICT-ND - Cut Tape (CT)
DMN6140L-13DIDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
DMN6140L-13
Kuvaus
MOSFET N-CH 60V 1.6A SOT23
Valmistajan vakio toimitusaika
40 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 60 V 1,6A (Ta) 700mW (Ta) Kiinnitys pintaan SOT-23-3
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
DMN6140L-13 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
3V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
8.6 nC @ 10 V
Vgs (maks.)
±20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
315 pF @ 40 V
FET-tyyppi
Tehohäviö (maks.)
700mW (Ta)
Teknologia
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
60 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-3
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Pakkaus / kotelo
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
140mOhm @ 1,8A, 10V