AZ1117CR2-3.3TRG1
DigiKeyn tuotenumero
31-AZ1117CR2-3.3TRG1TR-ND - Rullattu teippi (TR)
31-AZ1117CR2-3.3TRG1CT-ND - Cut Tape (CT)
31-AZ1117CR2-3.3TRG1DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
AZ1117CR2-3.3TRG1
Kuvaus
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT89-3
Valmistajan vakio toimitusaika
24 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 1A SOT-89-3
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
AZ1117CR2-3.3TRG1 -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
6 mA
Sarja
PSRR
70dB (120Hz)
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Suojausominaisuudet
Lämpösammutus
Osan tila
Aktiivinen
Toimintalämpötila
-20°C – 125°C (TJ)
Lähdön konfiguraatio
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Lähdön tyyppi
Pakkaus / kotelo
TO-243AA
Regulaattorien lukumäärä
1
Valmistajan laitepakkaus
SOT-89-3
Tulojännite (maks.)
15V
Päätuotenumero
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V