AZ1117CH-3.3TRG1
DigiKeyn tuotenumero
AZ1117CH-3.3TRG1DITR-ND - Rullattu teippi (TR)
AZ1117CH-3.3TRG1DICT-ND - Cut Tape (CT)
AZ1117CH-3.3TRG1DIDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
AZ1117CH-3.3TRG1
Kuvaus
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT-223-3
Valmistajan vakio toimitusaika
24 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 1A SOT-223-3
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
AZ1117CH-3.3TRG1 -mallit
Kategoria
Jännitehäviö (maks.)
1,3V @ 800mA
Valm.
Lähtövirta
Sarja
Virta - lepovirta (Iq)
6 mA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
70dB (120Hz)
Osan tila
Aktiivinen
Suojausominaisuudet
Lämpösammutus
Lähdön konfiguraatio
Toimintalämpötila
-20°C – 125°C (TJ)
Lähdön tyyppi
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Regulaattorien lukumäärä
1
Pakkaus / kotelo
TO-261-4, TO-261AA
Tulojännite (maks.)
15V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-223-3
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V