PX0941/10/S
DigiKeyn tuotenumero
708-1385-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PX0941/10/S
Kuvaus
CONN RCPT FMALE 10P NICKEL SCREW
Tarkka kuvaus
10 (teho) paikkaa pyöreä liitin Vastake, Naaraspistokkeet Ruuvi
EDA/CAD-mallit
PX0941/10/S -mallit
Kategoria
Kuoren materiaali
Polyamidi (PA), Nylon
Valm.
Kontaktin pintakäsittely - liitäntä
Nikkeli
Sarja
Väri
Musta
Pakkaustapa
Irtotavara
Suojaus epäpuhtauksilta ja kosteudelta
IP68/IP69K - pölytiivis, vedenkestävä, vedenpitävä
Liittimen tyyppi
Ominaisuudet
UV-kestävä
Napojen lukumäärä
10 (teho)
Suojakuori
Asennustyyppi
Paneelikiinnitys
Virtaluokitus (ampeeria)
10A
Kiinnitysominaisuus
Laippa
Jänniteluokitus
250VAC/DC
Terminointi
Ruuvi
Kaapeliaukko
0,276" – 0,512" (7,00mm – 13,00mm)
Kiinnitystyyppi
Kierteitetty
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C