PX0911/10/P
PX0911/10/P
Bulgin Circular Power Connectors Available At Digi-Key
PX0911/10/P
DigiKeyn tuotenumero
708-1376-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PX0911/10/P
Kuvaus
CONN PLUG MALE 10P NICKEL SCREW
Tarkka kuvaus
10 (teho) paikkaa pyöreä liitin Pistotulppa, Urosnastat Ruuvi
EDA/CAD-mallit
PX0911/10/P -mallit
Kategoria
Kontaktin pintakäsittely - liitäntä
Nikkeli
Valm.
Väri
Musta, Sininen
Sarja
Suojaus epäpuhtauksilta ja kosteudelta
IP68/IP69K - pölytiivis, vedenkestävä, vedenpitävä
Aktiivinen
Ominaisuudet
Takakuori, Liitosmutteri, UV-kestävä
Liittimen tyyppi
Suojakuori
Napojen lukumäärä
10 (teho)
Virtaluokitus (ampeeria)
10A
Asennustyyppi
Vapaasti riippuva (linja)
Jänniteluokitus
250VAC/DC
Terminointi
Ruuvi
Kaapeliaukko
0,512" – 0,591" (13,00mm – 15,00mm)
Kiinnitystyyppi
Kierteitetty
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C