ADP3338AKCZ-3.3-RL
DigiKeyn tuotenumero
ADP3338AKCZ-3.3-RLTR-ND - Rullattu teippi (TR)
ADP3338AKCZ-3.3-RLCT-ND - Cut Tape (CT)
ADP3338AKCZ-3.3-RLDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ADP3338AKCZ-3.3-RL
Kuvaus
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT-223-3
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 1A SOT-223-3
EDA/CAD-mallit
ADP3338AKCZ-3.3-RL -mallit
Kategoria
Jännitehäviö (maks.)
0,4V @ 1A
Virta - lepovirta (Iq)
190 µA
Virta - syöttö (maks.)
30 mA
Osan tila
Ei uusiin suunnitelmiin
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen
Lähdön konfiguraatio
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Pakkaus / kotelo
TO-261-4, TO-261AA
Tulojännite (maks.)
8V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-223-3
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V