ADP1740ACPZ-2.5-R7
DigiKeyn tuotenumero
ADP1740ACPZ-2.5-R7TR-ND - Rullattu teippi (TR)
ADP1740ACPZ-2.5-R7CT-ND - Cut Tape (CT)
ADP1740ACPZ-2.5-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ADP1740ACPZ-2.5-R7
Kuvaus
IC REG LINEAR 2.5V 2A 16-LFCSP
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 2A 16-LFCSP (4x4)
EDA/CAD-mallit
ADP1740ACPZ-2.5-R7 -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
800 µA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
1.8 mA
Digi-Reel®
PSRR
56dB – 51dB (1kHz – 100kHz)
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto, Virta OK, Pehmeä startti
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Napaisuudenvaihto
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Tulojännite (maks.)
3,6V
Pakkaus / kotelo
16-WQFN avoin juotoskohta, CSP
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
2,5V
Valmistajan laitepakkaus
16-LFCSP (4x4)
Jännitehäviö (maks.)
0,28V @ 2A