PC16SH-10CP11-205A3030-TA
DigiKeyn tuotenumero
1993-PC16SH-10CP11-205A3030-TA-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PC16SH-10CP11-205A3030-TA
Kuvaus
POT 2M OHM 1/5W CARBON LINEAR
Valmistajan vakio toimitusaika
8 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
2M Ohm 1 kytkentää Lineaarinen Paneelikiinnitys Potentiometri Ei mitään 1 Umdrehungen Hiili 0,2W, 1/5W juotosnasta
Kategoria
Kytkentöjen lukumäärä
1
Valmistaja
Amphenol Piher Sensing Systems
Säädön tyyppi
Sivupuolen säätö
Sarja
Kierto
300°
Pakkaustapa
Irtotavara
Resistiivinen materiaali
Hiili
Osan tila
Aktiivinen
Terminointityyppi
juotosnasta
Resistanssi (ohmia)
2M
Aktuaattorityyppi
Pyälletty
Toleranssi
±30%
Aktuaattorin pituus
0,787" (20,00mm)
Teho (wattia)
0,2W, 1/5W
Aktuaattorin halkaisija
0,246" (6,25mm)
Sisäänrakennettu kytkin
Ei mitään
Holkin kierre
M10 x 0,75
Kierrosten lukumäärä
1.0
Asennustyyppi
Paneelikiinnitys
Kartio
Lineaarinen
Koko - runko
Suorakulmainen - 0,709" x 0,630" pinta (18,00mm x 16,00mm)