Z8F1682AT024XK
DigiKeyn tuotenumero
269-4886-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
Z8F1682AT024XK
Kuvaus
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 80LQFP
Valmistajan vakio toimitusaika
32 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
eZ8 Z8 Encore! XP® Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 24MHz 16Kt (16K x 8) FLASH 80-LQFP (10x10)
Kategoria
Ohjelmamuistin koko
Valm.
Ohjelmamuistin tyyppi
FLASH
Sarja
RAM-muistin koko
2K x 8
Pakkaustapa
Kaukalo
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
1,8V – 3,6V
Osan tila
Aktiivinen
Datamuuntimet
A/D 12x12b; D/A 1x12b
DigiKey voi ohjelmoida
Ei vahvistettu
Oskillaattorin tyyppi
Sisäinen
Ydinprosessori
eZ8
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Ytimen koko
8 bittiä
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Nopeus
24MHz