SM6S16AHE3/2D on vanhentunut, eikä sitä enää valmisteta.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Suora
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Varastossa: 0
Tekniset tiedot
26V Puristusliitin 177A Ipp TVS - diodit Kiinnitys pintaan DO-218AB
SM6S16AHE3/2D
DigiKeyn tuotenumero
SM6S16AHE3/2D-ND - Rullattu teippi (TR)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
SM6S16AHE3/2D
Kuvaus
TVS DIODE 16VWM 26VC DO218AB
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Kategoria
Virta - huippupulssi (10/1000µs)
177A
Valm.
Teho - pulssin huippu
4600W (4,6kW)
Sarja
Syöttöjännitteen suojaus
No
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Osan tila
Vanhentunut
Luokka
Autoteollisuus
Tyyppi
Zener
Hyväksyntä
AEC-Q101
Yksisuuntaiset kanavat
1
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Jännite - käänteinen läpilyöntijännite (tyyp.)
16V
Pakkaus / kotelo
DO-218AB
Jännite - läpilyönti (min)
17,8V
Valmistajan laitepakkaus
Jännite - lukitus (maks.) @ Ipp
26V