P260S-S1AF3CB10K
P260S-S1AF3CB10K
P260S-S1AF3CB10K
DigiKeyn tuotenumero
987-1333-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
P260S-S1AF3CB10K
Kuvaus
POT 10K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR
Valmistajan vakio toimitusaika
34 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
10k Ohm 1 kytkentää Lineaarinen Paneelikiinnitys Potentiometri Pyörivä, SPDT 1.0 Umdrehungen Sähköä johtava muovi 0,5W, 1/2W PC-nastat
Kategoria
Kytkentöjen lukumäärä
1
Valmistaja
TT Electronics/BI
Säädön tyyppi
Sivupuolen säätö
Sarja
Kierto
295°
Pakkaustapa
Kaukalo
Resistiivinen materiaali
Sähköä johtava muovi
Osan tila
Aktiivinen
Terminointityyppi
PC-nastat
Resistanssi (ohmia)
10k
Aktuaattorityyppi
Tasoitettu
Toleranssi
±10%
Aktuaattorin pituus
0,787" (20,00mm)
Teho (wattia)
0,5W, 1/2W
Aktuaattorin halkaisija
0,125" (3,18mm)
Sisäänrakennettu kytkin
Pyörivä, SPDT
Holkin kierre
1/4-32
Kierrosten lukumäärä
1.0
Asennustyyppi
Paneelikiinnitys
Ominaisuudet
Tiivistetty
Koko - runko
Neliö - 0,500" x 0,500" pinta (12,70mm x 12,70mm)