P160KN2-4QC20B10K
DigiKeyn tuotenumero
987-1310-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
P160KN2-4QC20B10K
Kuvaus
POT 10K OHM 1/5W PLASTIC LINEAR
Tarkka kuvaus
10k Ohm 1 kytkentää Lineaarinen Paneelikiinnitys Potentiometri Pidätin 1.0 Umdrehungen Sähköä johtava muovi 0,2W, 1/5W PC-nastat
Kategoria
Säädön tyyppi
Sivupuolen säätö
Terminointityyppi
PC-nastat
Aktuaattorityyppi
Pyälletty ja uritettu
Resistanssi (ohmia)
10k
Aktuaattorin pituus
0,787" (20,00mm)
Toleranssi
±20%
Aktuaattorin halkaisija
0,236" (6,00mm)
Teho (wattia)
0,2W, 1/5W
Sisäänrakennettu kytkin
Pidätin
Koko - runko
Pyöreä - 0,669" halk. (17,00mm)