P160KN-0QC15B100K
DigiKeyn tuotenumero
987-1300-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
P160KN-0QC15B100K
Kuvaus
POT 100K OHM 1/5W PLASTIC LINEAR
Valmistajan vakio toimitusaika
34 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
100k Ohm 1 kytkentää Lineaarinen Paneelikiinnitys Potentiometri Ei mitään 1.0 Umdrehungen Sähköä johtava muovi 0,2W, 1/5W PC-nastat
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
P160KN-0QC15B100K -mallit
Kategoria
Säädön tyyppi
Sivupuolen säätö
Valmistaja
TT Electronics/BI
Kierto
300°
Sarja
Resistiivinen materiaali
Sähköä johtava muovi
Pakkaustapa
Kaukalo
Terminointityyppi
PC-nastat
Osan tila
Aktiivinen
Aktuaattorityyppi
Pyälletty ja uritettu
Resistanssi (ohmia)
100k
Aktuaattorin pituus
0,591" (15,00mm)
Toleranssi
±20%
Aktuaattorin halkaisija
0,236" (6,00mm)
Teho (wattia)
0,2W, 1/5W
Holkin kierre
M7 x 0,75
Sisäänrakennettu kytkin
Ei mitään
Asennustyyppi
Paneelikiinnitys
Kierrosten lukumäärä
1.0
Koko - runko
Pyöreä - 0,669" halk. (17,00mm)