UA78L12ACPKG3
DigiKeyn tuotenumero
296-50454-2-ND - Rullattu teippi (TR)
296-50454-1-ND - Cut Tape (CT)
296-50454-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
UA78L12ACPKG3
Kuvaus
IC REG LINEAR 12V 100MA SOT89-3
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 100mA SOT-89-3
EDA/CAD-mallit
UA78L12ACPKG3 -mallit
Kategoria
Jännitehäviö (maks.)
1,7V @ 40mA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
42dB (120Hz)
Toimintalämpötila
0°C – 125°C
Lähdön tyyppi
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Pakkaus / kotelo
TO-243AA
Tulojännite (maks.)
27V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-89-3
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
12V