UA78L12ACLPR
DigiKeyn tuotenumero
296-24392-2-ND - Rullattu teippi (TR)
296-24392-1-ND - Cut Tape (CT)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
UA78L12ACLPR
Kuvaus
IC REG LINEAR 12V 100MA TO92-3
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 100mA TO-92-3
EDA/CAD-mallit
UA78L12ACLPR -mallit
Kategoria
Jännitehäviö (maks.)
1,7V @ 40mA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
PSRR
42dB (120Hz)
Toimintalämpötila
0°C – 125°C
Lähdön tyyppi
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Pakkaus / kotelo
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) muotoillut johtimet
Tulojännite (maks.)
27V
Valmistajan laitepakkaus
TO-92-3
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
12V