UA78L12ACLPE3
DigiKeyn tuotenumero
296-50340-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
UA78L12ACLPE3
Kuvaus
IC REG LINEAR 12V 100MA TO92-3
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 100mA TO-92-3
EDA/CAD-mallit
UA78L12ACLPE3 -mallit
Kategoria
Jännitehäviö (maks.)
1,7V @ 40mA
Pakkaustapa
Irtotavara
PSRR
42dB (120Hz)
Toimintalämpötila
0°C – 125°C
Lähdön tyyppi
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Pakkaus / kotelo
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Tulojännite (maks.)
27V
Valmistajan laitepakkaus
TO-92-3
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
12V