UA78L12ACLP
DigiKeyn tuotenumero
296-11131-5-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
UA78L12ACLP
Kuvaus
IC REG LINEAR 12V 100MA TO92-3
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 100mA TO-92-3
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
UA78L12ACLP -mallit
Kategoria
Jännitehäviö (maks.)
1,7V @ 40mA
Valm.
Lähtövirta
Pakkaustapa
Irtotavara
PSRR
42dB (120Hz)
Osan tila
Aktiivinen
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Napaisuudenvaihto, Oikosulku
Lähdön konfiguraatio
Toimintalämpötila
0°C – 125°C
Lähdön tyyppi
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Regulaattorien lukumäärä
1
Pakkaus / kotelo
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Tulojännite (maks.)
27V
Valmistajan laitepakkaus
TO-92-3
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
12V