TPS7B92120DBVR
DigiKeyn tuotenumero
296-TPS7B92120DBVRTR-ND - Rullattu teippi (TR)
296-TPS7B92120DBVRCT-ND - Cut Tape (CT)
296-TPS7B92120DBVRDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
TPS7B92120DBVR
Kuvaus
IC REG LINEAR 12V 300MA SOT23-5
Valmistajan vakio toimitusaika
12 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 300mA SOT-23-5
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
3 µA
Digi-Reel®
Virta - syöttö (maks.)
250 µA
Osan tila
Aktiivinen
PSRR
55dB – 43dB (10kHz – 100kHz)
Lähdön konfiguraatio
Ohjausominaisuudet
Virtaraja
Lähdön tyyppi
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Alijännitelukitus (UVLO)
Regulaattorien lukumäärä
1
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TJ)
Tulojännite (maks.)
40V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
12V
Pakkaus / kotelo
SC-74A, SOT-753
Jännitehäviö (maks.)
3,7V @ 300mA