TPS7A20185PDBVR
DigiKeyn tuotenumero
296-TPS7A20185PDBVRTR-ND - Rullattu teippi (TR)
296-TPS7A20185PDBVRCT-ND - Cut Tape (CT)
296-TPS7A20185PDBVRDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
TPS7A20185PDBVR
Kuvaus
IC REG LIN 1.85V 300MA SOT23-5
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 300mA SOT-23-5
EDA/CAD-mallit
TPS7A20185PDBVR -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
15 µA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
2 mA
PSRR
65dB – 40dB (100Hz – 1MHz)
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TJ)
Tulojännite (maks.)
6V
Pakkaus / kotelo
SC-74A, SOT-753
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,85V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-5
Jännitehäviö (maks.)
0,2V @ 300mA