TPS79101DBVR
DigiKeyn tuotenumero
296-11864-2-ND - Rullattu teippi (TR)
296-11864-1-ND - Cut Tape (CT)
296-11864-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
TPS79101DBVR
Kuvaus
IC REG LIN POS ADJ 100MA SOT23-6
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Säädettävä 1 Lähtö 100mA SOT-23-6
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
TPS79101DBVR -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
250 µA
Digi-Reel®
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Osan tila
Aktiivinen
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Napaisuudenvaihto, Alijännitelukitus (UVLO)
Lähdön konfiguraatio
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C
Lähdön tyyppi
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Regulaattorien lukumäärä
1
Pakkaus / kotelo
SOT-23-6
Tulojännite (maks.)
5,5V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-6
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,2V