TPS73501DRVR
DigiKeyn tuotenumero
296-34785-2-ND - Rullattu teippi (TR)
296-34785-1-ND - Cut Tape (CT)
296-34785-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
TPS73501DRVR
Kuvaus
IC REG LIN POS ADJ 500MA 6-WSON
Valmistajan vakio toimitusaika
12 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Säädettävä 1 Lähtö 500mA 6-WSON (2x2)
EDA/CAD-mallit
TPS73501DRVR -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
65 µA
PSRR
66dB – 22dB (100Hz – 100kHz)
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Alijännitelukitus (UVLO)
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Tulojännite (maks.)
6,5V
Pakkaus / kotelo
6-WDFN avoin juotoskohta
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,25V
Valmistajan laitepakkaus
6-WSON (2x2)
Jännite - lähtö (maks.)
Päätuotenumero
Jännitehäviö (maks.)
0,5V @ 500mA