TPS73250DBVT
DigiKeyn tuotenumero
296-15813-2-ND - Rullattu teippi (TR)
296-15813-1-ND - Cut Tape (CT)
296-15813-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
TPS73250DBVT
Kuvaus
IC REG LINEAR 5V 250MA SOT23-5
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 250mA SOT-23-5
EDA/CAD-mallit
TPS73250DBVT -mallit
Kategoria
Lähtövirta
550 µA
Sarja
Virta - syöttö (maks.)
950 µA
PSRR
58dB – 37dB (100Hz – 10kHz)
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Tulojännite (maks.)
5,5V
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
5V
Jännitehäviö (maks.)
0,15V @ 250mA