SN74ACT240N
DigiKeyn tuotenumero
296-4379-5-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
SN74ACT240N
Kuvaus
IC BUFF 4.5V/5.5V 20-PDIP
Valmistajan vakio toimitusaika
12 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Puskuri, Invertoiva 2 Elementti 4 bittiä elementtiä kohden 3 tilaa Output 20-PDIP
EDA/CAD-mallit
SN74ACT240N -mallit
Kategoria
Lähdön tyyppi
3 tilaa
Valmistaja
Texas Instruments
Virta - lähtö korkea, matala
24mA, 24mA
Sarja
Syöttöjännite
4,5V – 5,5V
Pakkaustapa
Putki
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Osan tila
Aktiivinen
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Logiikan tyyppi
Puskuri, Invertoiva
Pakkaus / kotelo
20-DIP (0,300", 7,62mm)