REG1117-3.3/2K5G4 on lopetettu eikä DigiKey myy sitä enää.
Saatavana olevat korvaavat osat:
MFR Recommended
Texas Instruments
Varastossa: 950
Tekniset tiedot
Samankaltainen
Texas Instruments
Varastossa: 0
Tekniset tiedot
Samankaltainen
Varastossa: 57 155
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
STMicroelectronics
STMicroelectronics
Analog Devices Inc.
Analog Devices Inc.
Varastossa: 263
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 800mA SOT-223-4
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
REG1117-3.3/2K5G4
DigiKeyn tuotenumero
REG1117-3.3/2K5G4-ND - Rullattu teippi (TR)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
REG1117-3.3/2K5G4
Kuvaus
IC REG LIN 3.3V 800MA SOT-223-4
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
EDA/CAD-mallit
REG1117-3.3/2K5G4 -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
10 mA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
PSRR
62dB (120Hz)
Osan tila
Valmistus lopetettu DigiKeyllä
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen
Lähdön konfiguraatio
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Lähdön tyyppi
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Regulaattorien lukumäärä
1
Pakkaus / kotelo
TO-261-4, TO-261AA
Tulojännite (maks.)
15V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-223-4
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V
Päätuotenumero
Jännitehäviö (maks.)
1,2V @ 800mA