LP5907MFX-1.2/NOPB
DigiKeyn tuotenumero
296-39062-2-ND - Rullattu teippi (TR)
296-39062-1-ND - Cut Tape (CT)
296-39062-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LP5907MFX-1.2/NOPB
Kuvaus
IC REG LINEAR 1.2V 250MA SOT23-5
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 250mA SOT-23-5
EDA/CAD-mallit
LP5907MFX-1.2/NOPB -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
25 µA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
425 µA
PSRR
90dB – 60dB (100Hz – 100kHz)
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Tulojännite (maks.)
5,5V
Pakkaus / kotelo
SC-74A, SOT-753
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,2V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-5
Jännitehäviö (maks.)
0,25V @ 250mA