LP5900TLX-1.8/NOPB
DigiKeyn tuotenumero
296-35209-2-ND - Rullattu teippi (TR)
296-35209-1-ND - Cut Tape (CT)
296-35209-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LP5900TLX-1.8/NOPB
Kuvaus
IC REG LINEAR 1.8V 150MA 4-DSBGA
Valmistajan vakio toimitusaika
12 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 150mA 4-DSBGA (1x1)
EDA/CAD-mallit
LP5900TLX-1.8/NOPB -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
50 µA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
230 µA
PSRR
85dB – 40dB (100Hz – 100kHz)
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C
Tulojännite (maks.)
5,5V
Pakkaus / kotelo
4-WFBGA, DSBGA
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,8V
Valmistajan laitepakkaus
4-DSBGA (1x1)
Jännitehäviö (maks.)
0,15V @ 150mA