LP5900SDX-1.8/NOPB on loppunut, mutta siitä voi tehdä jälkitilauksen.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Parametrisesti vastaava
Texas Instruments
Varastossa: 4 346
Tekniset tiedot
Parametrisesti vastaava
Rochester Electronics, LLC
Varastossa: 7 931
Tekniset tiedot
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 150mA 6-WSON (2,2x2,5)
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
LP5900SDX-1.8/NOPB
DigiKeyn tuotenumero
296-LP5900SDX-1.8/NOPBTR-ND - Rullattu teippi (TR)
296-LP5900SDX-1.8/NOPBCT-ND - Cut Tape (CT)
296-LP5900SDX-1.8/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LP5900SDX-1.8/NOPB
Kuvaus
IC REG LINEAR 1.8V 150MA 6-WSON
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
EDA/CAD-mallit
LP5900SDX-1.8/NOPB -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
50 µA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
230 µA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
85dB – 40dB (100Hz – 100kHz)
Osan tila
Aktiivinen
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylikuumeneminen, Oikosulku
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C
Regulaattorien lukumäärä
1
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Tulojännite (maks.)
5,5V
Pakkaus / kotelo
6-WDFN avoin juotoskohta
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,8V
Valmistajan laitepakkaus
6-WSON (2,2x2,5)
Jännitehäviö (maks.)
0,15V @ 150mA