LP38855S-1.2/NOPB
DigiKeyn tuotenumero
LP38855S-1.2/NOPB-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LP38855S-1.2/NOPB
Kuvaus
IC REG LINEAR 1.2V 1.5A TO263
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 1,5A TO-263 (DDPAK-5)
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
LP38855S-1.2/NOPB -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
300 µA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
15 mA
Pakkaustapa
Putki
PSRR
80dB – 65dB (120Hz – 1kHz)
Osan tila
Aktiivinen
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Oikosulku, Alijännitelukitus (UVLO)
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Regulaattorien lukumäärä
1
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Tulojännite (maks.)
5,5V
Pakkaus / kotelo
TO-263-6, D2PAK (5 jalkaa + juotoskohta), TO-263BA
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,2V
Valmistajan laitepakkaus
TO-263 (DDPAK-5)
Jännitehäviö (maks.)
0,18V @ 1,5A