LP2992IM5-3.3/NOPB
DigiKeyn tuotenumero
LP2992IM5-3.3/NOPBTR-ND - Rullattu teippi (TR)
LP2992IM5-3.3/NOPBCT-ND - Cut Tape (CT)
LP2992IM5-3.3/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LP2992IM5-3.3/NOPB
Kuvaus
IC REG LINEAR 3.3V 250MA SOT23-5
Valmistajan vakio toimitusaika
12 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 250mA SOT-23-5
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
LP2992IM5-3.3/NOPB -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
95 µA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
4 mA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
45dB (1kHz)
Osan tila
Aktiivinen
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Oikosulku
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Regulaattorien lukumäärä
1
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Tulojännite (maks.)
16V
Pakkaus / kotelo
SC-74A, SOT-753
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-5
Jännitehäviö (maks.)
0,85V @ 250mA