LP2985AIM5-3.3/NOPB on loppunut, mutta siitä voi tehdä jälkitilauksen.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Suora
Texas Instruments
Varastossa: 16 876
Tekniset tiedot
Suora
Texas Instruments
Varastossa: 4 534
Tekniset tiedot
Samankaltainen
Diodes Incorporated
Samankaltainen
Diodes Incorporated
Rohm Semiconductor
Varastossa: 752
STMicroelectronics
Analog Devices Inc.
Analog Devices Inc.
Varastossa: 534
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 150mA SOT-23-5
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
LP2985AIM5-3.3/NOPB
DigiKeyn tuotenumero
LP2985AIM5-3.3/NOPBTR-ND - Rullattu teippi (TR)
LP2985AIM5-3.3/NOPBCT-ND - Cut Tape (CT)
LP2985AIM5-3.3/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LP2985AIM5-3.3/NOPB
Kuvaus
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
Valmistajan vakio toimitusaika
18 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
EDA/CAD-mallit
LP2985AIM5-3.3/NOPB -mallit
Virta - syöttö (maks.)
2.5 mA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
45dB (1kHz)
Osan tila
Aktiivinen
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Tulojännite (maks.)
16V
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V
Jännitehäviö (maks.)
0,58V @ 150mA