LP2985A-33DBVRG4 on lopetettu eikä DigiKey myy sitä enää.
Saatavana olevat korvaavat osat:
MFR Recommended
Texas Instruments
Varastossa: 16 826
Tekniset tiedot
Samankaltainen
Texas Instruments
Varastossa: 0
Tekniset tiedot
Samankaltainen
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
STMicroelectronics
Analog Devices Inc.
Analog Devices Inc.
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 150mA SOT-23-5
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
LP2985A-33DBVRG4
DigiKeyn tuotenumero
LP2985A-33DBVRG4-ND - Rullattu teippi (TR)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LP2985A-33DBVRG4
Kuvaus
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
EDA/CAD-mallit
LP2985A-33DBVRG4 -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
95 µA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
2.5 mA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
PSRR
45dB (1kHz)
Osan tila
Valmistus lopetettu DigiKeyllä
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Oikosulku
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Regulaattorien lukumäärä
1
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Tulojännite (maks.)
16V
Pakkaus / kotelo
SC-74A, SOT-753
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-5
Jännitehäviö (maks.)
0,58V @ 150mA