LP2985-33DBVT
DigiKeyn tuotenumero
296-26125-2-ND - Rullattu teippi (TR)
296-26125-1-ND - Cut Tape (CT)
296-26125-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LP2985-33DBVT
Kuvaus
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 150mA SOT-23-5
EDA/CAD-mallit
LP2985-33DBVT -mallit
Virta - syöttö (maks.)
2.5 mA
PSRR
45dB (1kHz)
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Tulojännite (maks.)
16V
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V
Jännitehäviö (maks.)
0,58V @ 150mA