LP2985-25DBVR
DigiKeyn tuotenumero
296-32149-2-ND - Rullattu teippi (TR)
296-32149-1-ND - Cut Tape (CT)
296-32149-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LP2985-25DBVR
Kuvaus
IC REG LINEAR 2.5V 150MA SOT23-5
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 150mA SOT-23-5
EDA/CAD-mallit
LP2985-25DBVR -mallit
Virta - syöttö (maks.)
2.5 mA
PSRR
45dB (1kHz)
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Tulojännite (maks.)
16V
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
2,5V
Jännitehäviö (maks.)
0,58V @ 150mA