LM3940IT-3.3/NOPB
DigiKeyn tuotenumero
LM3940IT-3.3/NOPB-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LM3940IT-3.3/NOPB
Kuvaus
IC REG LINEAR 3.3V 1A TO220-3
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 1A TO-220-3
EDA/CAD-mallit
LM3940IT-3.3/NOPB -mallit
Kategoria
Jännitehäviö (maks.)
0,2V @ 100mA
Valm.
Lähtövirta
Pakkaustapa
Putki
Suojausominaisuudet
Ylikuumeneminen, Oikosulku
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Lähdön konfiguraatio
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Lähdön tyyppi
Pakkaus / kotelo
TO-220-3
Regulaattorien lukumäärä
1
Valmistajan laitepakkaus
TO-220-3
Tulojännite (maks.)
7,5V
Päätuotenumero
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V