LM340T-12/NOPB
DigiKeyn tuotenumero
LM340T-12/NOPB-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LM340T-12/NOPB
Kuvaus
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3
Valmistajan vakio toimitusaika
12 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 1,5A TO-220-3
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
LM340T-12/NOPB -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
8 mA
Pakkaustapa
Putki
PSRR
80dB (120Hz)
Osan tila
Aktiivinen
Suojausominaisuudet
Ylikuumeneminen, Oikosulku
Lähdön konfiguraatio
Toimintalämpötila
0°C – 125°C
Lähdön tyyppi
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Regulaattorien lukumäärä
1
Pakkaus / kotelo
TO-220-3
Tulojännite (maks.)
35V
Valmistajan laitepakkaus
TO-220-3
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
12V
Päätuotenumero
Jännitehäviö (maks.)
2V @ 1A