LM2937IMP-2.5/NOPB
DigiKeyn tuotenumero
LM2937IMP-2.5/NOPBTR-ND - Rullattu teippi (TR)
LM2937IMP-2.5/NOPBCT-ND - Cut Tape (CT)
LM2937IMP-2.5/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LM2937IMP-2.5/NOPB
Kuvaus
IC REG LIN 2.5V 500MA SOT-223-4
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 500mA SOT-223-4
EDA/CAD-mallit
LM2937IMP-2.5/NOPB -mallit
Virta - lepovirta (Iq)
10 mA
Virta - syöttö (maks.)
20 mA
Suojausominaisuudet
Peilikuvan lisäys, ylikuumeneminen, oikosulku, transienttijännite
Lähdön konfiguraatio
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TJ)
Pakkaus / kotelo
TO-261-4, TO-261AA
Tulojännite (maks.)
26V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-223-4
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
2,5V
Päätuotenumero
Jännitehäviö (maks.)
1V @ 500mA