LM2596S-12/NOPB
DigiKeyn tuotenumero
LM2596S-12/NOPB-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LM2596S-12/NOPB
Kuvaus
IC REG BUCK 12V 3A TO263
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Paluu Jännitteensäädin IC Positiivinen Kiinteä 12V 1 Lähtö 3A TO-263-6, D2PAK (5 jalkaa + juotoskohta), TO-263BA
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
LM2596S-12/NOPB -mallit
Kategoria
Tulojännite (maks.)
40V
Valm.
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
Sarja
Lähtövirta
Pakkaustapa
Putki
Taajuus - kytkentä
150kHz
Osan tila
Aktiivinen
Synkroninen tasasuuntaaja
No
Aihealue
Jännitteenalennus
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TJ)
Lähdön konfiguraatio
Positiivinen
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Topologia
Pakkaus / kotelo
Lähdön tyyppi
Valmistajan laitepakkaus
TO-263 (DDPAK-5)
Lähtöjen lukumäärä
1
Päätuotenumero
Tulojännite (min.)
4,5V