LM1117DT-3.3/NOPB
DigiKeyn tuotenumero
LM1117DT-3.3/NOPB-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LM1117DT-3.3/NOPB
Kuvaus
IC REG LINEAR 3.3V 800MA TO252-3
Valmistajan vakio toimitusaika
18 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 800mA TO-252-3
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
LM1117DT-3.3/NOPB -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
5 mA
Sarja
Virta - syöttö (maks.)
10 mA
Pakkaustapa
Putki
PSRR
75dB (120Hz)
Osan tila
Aktiivinen
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen
Lähdön konfiguraatio
Toimintalämpötila
0°C – 125°C
Lähdön tyyppi
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Regulaattorien lukumäärä
1
Pakkaus / kotelo
TO-252-3, DPAK (2 jalkaa + juotoskohta), SC-63
Tulojännite (maks.)
15V
Valmistajan laitepakkaus
TO-252-3
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V
Päätuotenumero
Jännitehäviö (maks.)
1,2V @ 800mA