LM1086IT-3.3/NOPB
DigiKeyn tuotenumero
LM1086IT-3.3/NOPB-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LM1086IT-3.3/NOPB
Kuvaus
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A TO220-3
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 1,5A TO-220-3
EDA/CAD-mallit
LM1086IT-3.3/NOPB -mallit
Virta - lepovirta (Iq)
5 mA
Pakkaustapa
Putki
Virta - syöttö (maks.)
10 mA
PSRR
72dB (120Hz)
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Oikosulku
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Tulojännite (maks.)
27V
Pakkaus / kotelo
TO-220-3
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V
Valmistajan laitepakkaus
TO-220-3
Jännitehäviö (maks.)
1,5V @ 1,5A