F28P659DK8PZPQ1
DigiKeyn tuotenumero
296-F28P659DK8PZPQ1-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
F28P659DK8PZPQ1
Kuvaus
C2000 32-bit MCU, 2x C28x+CLA
Tarkka kuvaus
C28x C2000™ C28x Piccolo™ Mikrokontrollerit IC 32-bittinen kaksiydin 200MHz 1,28MB (1,28M x 8) FLASH 100-HTQFP (14x14)
EDA/CAD-mallit
F28P659DK8PZPQ1 -mallit
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
2,8V – 3,63V
Pakkaustapa
Putki
Datamuuntimet
A/D 24x12/16b SAR;D/A 2x12b
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TA)
Ytimen koko
32-bittinen kaksiydin
Luokka
Autoteollisuus
Nopeus
200MHz