CD74HC390M96
DigiKeyn tuotenumero
296-14526-2-ND - Rullattu teippi (TR)
296-14526-1-ND - Cut Tape (CT)
296-14526-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
CD74HC390M96
Kuvaus
IC DECADE COUNTR DL 4BIT 16SOIC
Tarkka kuvaus
Llaskurit IC Laskuri, Dekadi 2 Elementtiä 4 Kärki Negatiivinen reuna 16-SOIC
EDA/CAD-mallit
CD74HC390M96 -mallit
Kategoria
Nollaus
Asynkroninen
Valmistaja
Texas Instruments
Laskentataajuus
35 MHz
Sarja
Laukaisintyyppi
Negatiivinen reuna
Syöttöjännite
2 V ~ 6 V
Toimintalämpötila
-55°C – 125°C
Logiikan tyyppi
Laskuri, Dekadi
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Suunta
Ylös
Pakkaus / kotelo
16-SOIC (0,154", 3,90mm leveys)