ADC1173CIMTCX/NOPB
DigiKeyn tuotenumero
296-35234-2-ND - Rullattu teippi (TR)
296-35234-1-ND - Cut Tape (CT)
296-35234-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ADC1173CIMTCX/NOPB
Kuvaus
IC ADC 8BIT 24-TSSOP
Valmistajan vakio toimitusaika
18 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
8 bittiä analogi-digitaalimuunnin 1 Tulo 1 Kaksivaiheinen 24-TSSOP
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
ADC1173CIMTCX/NOPB -mallit
Kategoria
A/D-muuntimien lukumäärä
1
Valmistaja
Texas Instruments
Arkkitehtuuri
Kaksivaiheinen
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Referenssityyppi
Ulkoinen, Sisäinen
Osan tila
Aktiivinen
Jännite - syöttö, analoginen
2,7V – 3,6V
Bittien lukumäärä
8
Jännite - syöttö, digitaalinen
2,7V – 3,6V
Näytteenottonopeus (sekunnissa)
15M
Toimintalämpötila
-40°C – 75°C
Tulojen lukumäärä
1
Pakkaus / kotelo
24-TSSOP (0,173", 4,40mm leveys)