TPLC-3R8/40MR10X20
DigiKeyn tuotenumero
2085-TPLC-3R8/40MR10X20-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
TPLC-3R8/40MR10X20
Kuvaus
CAP LITHIUM HYBRID 40F 3.8V
Tarkka kuvaus
40 F (EDLC) superkondensaattorit 3.8 V Säteittäinen, Purkki 240mOhm @ 1kHz 1000 tuntia @ 70°C
Kategoria
Käyttöikä lämpötilassa
1000 tuntia @ 70°C
Johdinten väli
0,197" (5,00mm)
Kapasitanssi
40 F
Koko/mitat
0,394" halk. (10,00mm)
Toleranssi
±20%
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,866" (22,00mm)
Jännite – nimellinen
3.8 V
Toimintalämpötila
-15°C – 70°C
ESR (ekvivalenttinen sarjavastus)
240mOhm @ 1kHz