B41896C4108M000
DigiKeyn tuotenumero
495-6042-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
B41896C4108M000
Kuvaus
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
1000 µF 16 V Alumiiniset elektrolyyttikondensaattorit Säteittäinen, Purkki 215mOhm @ 120Hz 7000 tuntia @ 125°C
Kategoria
Polarisaatio
Polar
Valm.
Luokitukset
Sarja
Sovellukset
Pakkaustapa
Irtotavara
Rippelivirta korkealla taajuudella
1.82 A @ 100 kHz
Osan tila
Ei uusiin suunnitelmiin
Impedanssi
55 mOhms
Kapasitanssi
Johdinten väli
0,197" (5,00mm)
Toleranssi
±20%
Koko/mitat
0,492" halk. (12,50mm)
Jännite – nimellinen
16 V
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,866" (22,00mm)
ESR (ekvivalenttinen sarjavastus)
215mOhm @ 120Hz
Asennustyyppi
Käyttöikä lämpötilassa
7000 tuntia @ 125°C
Pakkaus / kotelo
Säteittäinen, Purkki
Toimintalämpötila
-55°C – 125°C